• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Bildiri Gönder
BİLDİRİ ÖZETİ GÖNDERME KURALLARI

1. Bildiri özetleri 250-300 kelime olmalıdır. Özette araştırmanın sonuçları da belirtilmelidir.
2. 3-5 anahtar kelimeye yer verilmelidir.
3. Özette ara başlıklar, kaynak ve dipnot kullanılmamalıdır.
4.Sunum hangi dilde yapılacaksa o dildeki özeti göndermek zorunludur. Diğer dildeki özeti göndermek isteğe bağlıdır. Örneğin Türkçe sunum yapacaksanız sadece Türkçe bildiri başlığı, Türkçe özet ve Türkçe anahtar kelimeleri yazmak zorunlu; İngilizce özet göndermek zorunlu değildir.
5. Kongreye eş, arkadaş veya çocuğunuzla gelecekseniz bu katılımcılar için de kayıt ücreti ödenmesi gerekmektedir. Kayıt ücreti ödediğiniz yakınlarınıza yaka kartı hazırlanacak, açık büfe öğle yemeği ve coffee break'lerden yararlanma imkanı tanınacaktır. Kongre sekreteryasını bilgilendirmek katılımcılarımızın sorumluğundadır.
6. Özet gönderim formundaki ilk yazar sorumlu yazar olarak kabul edilecektir.
7. Poster veya sanal sunum yapacak katılımcılarımız, durumlarını özet gönderim formundaki "bildiri kategorisi"nde belirteceklerdir.
8. Bildirilerin tam metinlerini göndermek zorunlu değildir.

9. Tam metin bildiriler kitabında yayınlanacak tam metin bildirilerin 1-30 Nisan 2018 tarihleri arasında gönderilmesi gerekmektedir. Bu tarihler dışında gönderilen çalışmalar dikkate alınmayacaktır. 
10. İsteyen katılımcılarımız çalışmalarını makale formatında 
Journal of the International Scientific Researches (IBAD) (e-ISSN: 2536-4642) dergisine gönderebilecektir. Hakem sürecini başarıyla tamamlayan tüm makaleler bekletilmeden yayına alınacaktır. Yayınlanan her makaleye ücretsiz DOI numarası atanacaktır. Makalelerin dergiye gönderimi için herhangi bir son tarih bulunmamaktadır.
11. Sanal sunum yapmak isteyen katılımcılarımız, özetlerini gönderdikten kabul almaları halinde kayıt ücretini yatırarak tam metinlerinin 10dk.'yı geçmeyecek şeklinde hazırlanmış olan video kayıtlarını 1-15 Mart 2018 tarihleri arasında https://wetransfer.com aracılığıyla ücretsiz olarak icescongresses@gmail.com adresine göndermelidirler. Video kayıtlarının başında sunum adı ve yazarların kişisel bilgilerine (ad-soyad, kurum adı ve e-mail) yer verilmelidir. Sanal sunum yapacak katılımcılarımıza katılım belgeleri ve faturaları kongreden sonra posta yoluyla gönderilecektir.


ALAN EĞİTİMİ MATERYAL TASARIMI SERGİSİ/YARIŞMASINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.