• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Bildiri Çağrısı

Değerli akademisyenler, araştırmacılar

Sizleri 9-11 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul'da düzenleyeceğimiz 1. Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimlerde Yeni Ufuklar (ICES - 2018) adlı kongremize davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız. Kongremiz, International Scientific Researches Association & Journal ve ASOS Eğitim Bilişim Danışmanlık işbirliği ile düzenlenmektedir. Uluslararası katılıma açık olan kongremiz, özellikle eğitim ve sosyal bilimlerin her alanındaki sorunlar, gelişmeler ve değişimler ile ilgili bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır.

ICES - 2018, Akademik Teşvik Yönetmeliği ve yeni doçentlik kriterlerindeki şartları taşımaktadır.

ICES - 2018'de sunulan bildiri özetleri ve tam metinleri ayrı ayrı e-kitap formatında ISBN’li ve editörlü olarak e-kitap şeklinde yayımlanacaktır. Bildirilerin tam metinlerini göndermek katılımcılarımızın tercihine bağlıdır. İngilizce tam metin bildiriler kitabı dizinlenmek üzere uluslararası veri tabanları olan Thomson Reuters Conference Proceedings Citation Index ve ResearhBib'e gönderilecektir. İsteyen katılımcılarımız bildiri tam metinlerini makale olarak Journal of the International Scientific Researches (IBAD) dergisine gönderebilir. Hakemlerden olumlu rapor alan makaleler, dergimizin ilk sayısında ücretsiz olarak yayımlanacaktır. Yayımlanan tüm makalelere ücretsiz olarak DOI numarası atanacaktır.

Kongreye insan ve toplum bilimleri alanında çalışan bütün bilim insanları, akademisyenler, araştırmacılar, uzmanlar, öğrenciler, öğretmenler ve ilgililer davetlidir. Kongrenin dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanlarını buluşturan, insan ve toplum bilimleri alanındaki sorunların, değişme ve gelişmelerin takip edilmesini sağlayan anlamlı bir etkinlik olacağına inanıyoruz. Bildiriler İngilizce veya Türkçe sunulabilir. Kongre ile ilgili duyurumuzu üniversitenizin insan ve toplum bilimleri ile ilgili fakültelerinin/bölümlerinin/anabilimdallarının öğretim elemanlarıyla paylaşmanız üniversitenizden gelecek bildiri başvurularının ve katılımın artmasını, ayrıca çalışmalarınızın uluslararası platforma taşınmasını sağlayacaktır.

Bu etkinliğe vereceğiniz destekler için şimdiden teşekkür ederiz. Sizleri ve üniversitenizdeki bilim insanlarını 9-11 Nisan 2018’de dünyanın önemli kültür merkezlerinden biri olan İstanbul’daki kongremizde görmek bizi mutlu edecektir.

Saygılarımızla,

Düzenleme Kurulu

Flag Counter